Z Bratislavy sa bude v lete pravidelne lietať do 23 destinácií

SITA | 18.03.2013 17:15
Nový terminál na letisku v Bratislave Foto:
Ilustračné foto
Z Bratislavy sa počas letnej letovej sezóny od 31. marca do 26. októbra bude dať lietať na pravidelných linkách do 23 destinácií v dvanástich štátoch.

Päť leteckých spoločností írsky Ryanair, domáci Danube Wings, nórsky Norwegian Air Shuttle, ruský UTair Aviation a ukrajinský Air Onix zabezpečí spolu 87 letov týždenne. Ako agentúru SITA v pondelok informovala hovorkyňa bratislavského letiska Dana Madunická, oproti zime sa pravidelné lety rozšíria o stredomorské letoviská Alghero na Sardínii, Trapani na Sicílii, Barcelona (Gerona), Malaga a Palma de Mallorca či Split a Zadar pri Jadranskom mori. V lete sa bude lietať aj do Bristolu, Edinburghu, Paríža (Beauvais), Kodane a Kyjeva. „Ponuku letov z Bratislavy zatraktívni aj niekoľko desiatok charterových destinácií. Horúcou tohtoročnou novinkou je severný Cyprus – letisko Ercan pri Nikózii,“ dodala Madunická.

Írske nízkonákladové aerolínie Ryanair, ktorú sú stále výrazne najväčším pravidelným leteckým dopravcom na letisku v Bratislave, bude prevádzkovať 59 letov týždenne do šestnástich destinácií vo Veľkej Británii, Taliansku, Španielsku, Írsku, Francúzsku a Belgicku. Spojenie so Stanstedom pri Londýne bude Ryanair zabezpečovať dvanásťkrát v týždni, s ďalším letiskom Luton pri britskej metropole štyrikrát, Birminghamom, Liverpoolom a Edinburghom trikrát a Bristolom dvakrát za týždeň. Lety írskeho prepravcu do Dublinu budú fungovať šesťkrát v týždni, do Milána (Bergamo) päťkrát, do Ríma (Ciampino) trikrát, do Alghera a Trapani dvakrát týždenne. Do Paríža (Beauvais) a Bruselu (Charleroi) sa bude dať lietať štyri razy, do Barcelony (Gerona), Malagy a Palma de Mallorca dvakrát v týždni.

Danube Wings popri domácej linke Bratislava – Košice s desiatimi letmi týždenne začnú v júni prevádzkovať tradičné sezónne lety do Splitu dvakrát a do Zadaru raz v týždni. Norwegian Air Shuttle pokračujú v letoch do Osla dvakrát a obnovujú linku do Kodane tiež dva razy v týždni. UTair Aviation lieta na moskovské letisko Vnukovo naďalej sedemkrát týždenne. Air Onix, ktorý začiatkom marca otvoril pravidelné spojenie s kyjevským letiskom Žuljany, bude prevádzkovať linku štyrikrát v týždni.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. vznikla v apríli 2004, má základné imanie 292,428 mil. eur. História najväčšieho slovenského letiska siaha do roku 1946. Letisková spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, keď Fond národného majetku spravuje 50,30 % akcií a ministerstvo dopravy 49,70 % akcií.