Slovenské vína pozlátilo svetové zlato

Jozef Sedlák, Pravda | 17.05.2013 16:40
degustacia, vino, Concours Mondial de Bruxelles... Foto: ,
Príprava na degustáciu vzoriek na súťaži vín Concours Mondial de Bruxelles v Bratislave.
Slovenská vinárska reprezentácia v Bratislave nesklamala. Na 20. ročníku Concours Mondial de Bruxelles, zaraďovanej medzi päť najrenomovanejších svetových vinárskych podujatí získala 3 veľké zlaté medaily, 19 zlatých a 38 strieborných. Fantasticky výsledok, aký sa Slovákom v histórii tejto súťaže doteraz nepodarilo dosiahnuť.

Po tohtoročných úspechoch v Paríži a Madride sa s napätím očakávalo, ako si slovenskí vinári budú počínať na domácej pôde. Do súboja s vinármi zo 134 krajín sveta poslalo Slovensko proti 8-tisícom zahraničných vín 214 vzoriek. Šlo doteraz o najreprezen­tatívnejší výber slovenských vín, pričom takmer každé tretie víno získalo medailu.

Ktoré si najviac ceniť? Nepochybne to budú veľké zlaté medaily. Dve získalo Slovensko za Cabernet Sauvignon rosé, o čo sa zaslúžili vinosadský vinársky čarodejník Martin Pomfy a vinohradnícko-vinársky tandem z PD Mojmírovce Miroslav Belan a Juraj Majšík. Dokázali, že Slovensko je krajinou vzrušujúceho pikantného ružového vína.

Slovensko je tiež krajinou skvelých rizlingov. Svetových degustátorov o tom presvedčil pezinský vinár Milan Pavelka tvorca Rizlingu rýnskeho, ktorý do súťaže poslala spoločnosť T&M Bratislava. Víno si objednal obchodník Tomáš Jaslovský. Stavil na jedného z najskúsenejších slovenských vinárov Milana Pavelku, ktorý demonštroval, že vynikajúce rizlingy sa nerodia len na brehoch romantickej nemeckej rieky Mosely, ale aj na svahoch Malých Karpát.

Určite treba vzdať hold dvom veľkým postavám slovenského vinárstva Vladimírovi Mrvovi a Ladislavovi Šebovi. Práve oni sa pričinili o najväčší zisk zlatých a strieborných medailí – Víno Mrva& Stanko a Karpatská perla svorne vybojovali po tri zlaté a dva strieborné kovy.

„Z psychologického hľadiska je ťažšie dosiahnuť dobrý výsledok doma ako v zahraničí, ale na medzinárodných súťažiach vín nehrá domáce prostredie praktický nijakú rolu,“ povedala enologička Edita Ďurčová, ktorá tento rok hodnotila slovenské aj zahraničné vína v Paríži, Madride, Cann a teraz v Bratislave. Vína sa totiž degustujú anonymne a absolútnu väčšinu z degustátorov tvoria zahraniční znalci vína. Ak víno získa ocenenie, znamená to, že jeho kvality ocenilo svetové degustátorské fó­rum.

„Medaily z Bratislavy sú pre naše vinohradnícke družstvo obrovským zadosťučinením a hovoria o výnimočnosti nášho terroiru,“ pripomenul prednosti Dolnej vinohradníckej hory Miroslav Belan z PD Mojmírovce. Martin Pomfy ziskom zlata celkom určite potešil vinohradníkov v málo známej juhoslovenskej dedinke Jasová. Práve odtiaľ totiž pochádza jeho výnimočný ružový kabernet, ktorý tento rok dostal najvyššie ocenenie aj v Madride.

„Kľúčové nie sú medaily, ale to, či víno ľuďom chutí. Medaila možno presvedčuje tých, čo potrebujú k vínu príbeh o tom, že si ho všimlo aj zahraničie,“ povedal Martin Pomfy. Je to jedna z najväčších nádejí slovenského vinárstva, podobne ako Richard Tóth a vôbec celá skupina vinosadských vinohradníkov, ktorí prispeli svojím dielom do bohatej medailovej kolekcie.

Tá podľa slovenskej vinárskej stálice Vladimíra Mrvu iba potvrdzuje, že „slovenské vína sa zaradili do európskeho prúdu mimoriadne kvalitných a pritom osobitých vín. Vín šťavnatých, prekvapujúcich širokospektrálnou aromatikou, najmä však poctivosťou svojich výrobcov.“

Viac čítajte vo Víkende, sobotňajšej prílohe denníka Pravda

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ