KDH: V cestovnom ruchu sú ohrozené tisíce pracovných miest

SITA | 27.11.2014 10:05
Na Slovensku sú podľa podpredsedu KDH Petra Belinského ohrozené tisícky pracovných miest v cestovnom ruchu. Ako povedal, zamestnávatelia v oblasti cestovného ruchu ešte nikdy neboli vystavení takým zlým podmienkam, aké im pripravila súčasná vláda.

„Nepružný Zákonník práce, ktorý nerešpektuje sezónnosť ich podnikania, vysoké odvodové zaťaženie práce ich zamestnancov, ako aj daňové zaťaženie, ich postupne privádza k likvidácii,“ uviedol. Fatálne následky podľa neho nesie aj vojnový konflikt na Ukrajine a následná zmena klímy medzi Ruskom a EÚ.

„Autá či lietadlá s Rusmi a Ukrajincami prichádzajúcimi osláviť novoročný ‚prazdnik‘, sú iba zbožným prianím,“ vyhlásil.

Slovensku podľa Belinského neostáva nič iné, ako službami a reklamou presvedčiť Slovákov, Čechov, Poliakov a Maďarov, aby nás prišli navštíviť.

„Našej pozornosti pritom nesmú ujsť ani Ukrajinci a Rusi pri čo najnižších reklamných nákladoch. Rozhodujúci potenciál vidím v krajinách, ktoré sú súčasťou EÚ, kde celkové náklady na dovolenku sú podstatným, ak nie hlavným kritériom výberu. Myslím tým hlavne Pobaltské krajiny, Balkán a Bulharsko s Rumunskom,“ povedal Belinský.