Kiska je rád, že Mikloš radí Ukrajincom

SITA | 01.03.2015 11:45
Andrej Kiska, prezident, NR SR, parlament, prejav, Foto: ,
Prezident Andrej Kiska.
Prezident SR Andrej Kiska je rád, že bývalý minister financií Ivan Mikloš sa stal poradcom ukrajinskej vlády pre reformy. Ako povedal novinárom, Ukrajina potrebuje reformy.

Vojnový konflikt podľa neho spôsobuje, že reformy prebiehajú pomaly. „Som rád a pyšný, že pozvali Ivana Mikloša, aby im pomohol s reformami. Verím, že to pomôže,“ povedal prezident.

Exminister financií Ivan Mikloš sa stal šéfom poradcov ukrajinskej ministerky financií Natalie Jareskovej. Má mať na starosti najmä dane, decentralizáciu a reorganizáciu verejných financií. „Ponuku som dostal od ministerky financií a ministra hospodárstva pred niekoľkými týždňami. Na Ukrajinu však chodím už od jari minulého roka. Prvýkrát som tam bol v marci – apríli, odvtedy pomerne pravidelne,“ povedal tento mesiac Mikloš pre internetový portál Aktualne.sk.

Mikloš je členom Národnej reformnej rady, ktorá je akousi koordinačnou reformnou organizáciou pri prezidentovi. „Som aj členom jedného think-tanku – Vox Ukraine. Radím im v štrukturálnych reformách a v konsolidácii verejných financií,“ dodal Mikloš, ktorý za prácu na Ukrajine nepoberá žiadny plat. Do minulého roku bol Mikloš poradcom jordánskeho kráľa pre financie.