Trump nevylúčil, že si vyžiada rady od Clintonovcov

SITA | 12.11.2016 15:16
Republikánsky víťaz amerických prezidentských volieb Donald Trump nevylúčil, že by si v budúcnosti vyžiadal rady jedného zo svojich predchodcov vo funkcii Billa Clintona, manžela demokratickej protikandidátky Hillary Clintonovej.

Vyplýva to z rozhovoru, ktorý poskytol pre americkú televíznu spoločnosť CBS a ktorý v plnom rozsahu odvysielajú až v nedeľu, avšak z ktorého s predstihom zverejnili fragmenty.

Podľa nich Donald Trump informoval, že Bill Clinton mu v priebehu povolebnej noci telefonicky blahoželal k víťazstvu a bol mimoriadne milý. Exprezident hovoril podľa Trumpových slov o jednom z najneuveriteľnej­ších volebných súbojov, aké kedy zažil.

Víťaz volieb hovoril v interview s veľkým uznaním nielen o Billovi Clintonovi, ale aj o celej jeho rodine. Na otázku, či požiada stále populárneho exprezidenta o rady, Trump reagoval slovami: Zvážim to, prirodzene.

Víťazný aktér amerických prezidentských volieb 2016 nešetril chválou ani na adresu neúspešnej protikandidátky, pre ktorú podľa jeho názoru nebolo zrejme ľahké telefonicky mu takisto zablahoželať k víťazstvu.

Trump konštatoval, že jemu by to bolo padlo možno ešte ťažšie, pričom zdôraznil, že Hillary Clintonová, ktorá mu popriala úspešné pôsobenie vo funkcii, bola skvelou, skutočne silnou a veľmi inteligentnou súperkou.