Danka na osobitnej audiencii prijme pápež František

Pravda | 21.03.2019 09:06
Andrej Danko, SNP Foto: ,
Predseda NR SR Andrej Danko
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Andrej Danko odlieta na pracovnú cestu do Vatikánu, počas ktorej sa stretne s pápežom Františkom. Ide v poradí už o druhú návštevu hlavy rímskokatolíckej cirkvi predsedom parlamentu.

Na osobnej audiencii sa stretne spoločne s predsedom Poslaneckej snemovne ČR Radkom Vondráčkom. Koná sa z iniciatívy slovenskej strany pri príležitosti 1150. výročia úmrtia sv. Cyrila a významného životného jubilea emeritného kardinála Jozefa Tomka (95. narodeniny).

„Táto výnimočná návšteva má predovšetkým ekumenický charakter, ktorým je spoločný slovenskočeský hold pamiatke a odkazu slovanským vierozvestcom, patrónom Európy a spolupatrónom Slovenska, sv. Cyrilovi a Metodovi a pripomenutie si 1150. výročie úmrtia Konštantína Filozofa-svätého Cyrila. Duchovné a kultúrne dedičstvo sv. Cyrila a Metoda je zdrojom univerzálnych kresťanských hodnôt pre súčasné aj budúce generácie a odkaz naň sa nachádza aj v Preambule Ústavy Slovenskej republiky,“ vysvetlil dôvody svojej cesty Danko.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ