Viac ako 100 slovenských turistov uviazlo v egyptskej Hurgade

TASR | 31.05.2019 21:19, aktualizované: 
Viac ako 100 slovenských turistov uviazlo v egyptskej Hurgade. Po dovolenke mali v piatok odletieť späť domov, pre poruchu lietadla bol ich pôvodný let odložený. Cestujúcim povedali, že v piatok neodletia. TASR a Teraz.sk o tom informoval jeden zo slovenských turistov.

„Let nám zrušili a nemáme sa ako vrátiť na Slovensko,“ uviedol nespokojný turista. Do Egypta odcestovali na 15 dní. "Letieť sme mali domov dnes o 14.00 h popoludní z letiska v Hurgade.

Let mal na začiatku meškanie jednu hodinu, každú hodinu pribúdala ďalšia hodina meškania," opísal nespokojný turista s tým, že napokon krátko po 18. hodine personál cestujúcich informoval o tom, že v piatok neodletia.

S cestovnou kanceláriou komunikoval cez sociálnu sieť. „Uviedli len, že vzniknutá situácia ich mrzí, že zodpovedná je letecká spoločnosť,“ poznamenal Slovák.

Slovenskí turisti poletia do Bratislavy v noci, do Košíc až v sobotu večer

Slovenskí turisti, ktorí uviazli v egyptskej Hurgade a majú letieť do Bratislavy, budú cestovať na Slovensko o 3.00 h. Tí, ktorí sa vracajú do Košíc, poletia v sobotu o 20.40 h. Informáciu potvrdila cestovná kancelária (CK) Sunflower Tours SK. Klienti sú momentálne ubytovaní v hoteli.

Pôvodný let cestujúcim odložili pre poruchu lietadla, doplnila cestovná kancelária. „Momentálne sa pracuje na zabezpečení náhradného letu pre všetkých 146 klientov,“ uviedla CK s tým, že všetci klienti majú zabezpečený hotel, v ktorom budú až do odletu.