V Smere diskutujeme o nastavení programu, tvrdí Fico

TASR | 11.06.2019 19:54
SR / politika / Fico / Smer / Bratislava /
Predseda strany Smer Robert Fico. Autor: ,
Diskusia v Smere sa týka nastavenia programu, tvrdí to predseda strany Robert Fico. Pred vedením Smeru sú podľa neho dve úlohy: aby strana zostala stabilným prvkom politickej scény a aby volebný výsledok v roku 2020 zodpovedal jej výsledkom v ekonomickej a sociálnej oblasti. Fico o tom hovoril novinárom v utorok.

„Celá diskusia, ktorú dnes vedieme v Smere je, ako nastaviť program. Potrebujeme viac emócií a príbehov. Verejnosť si už príliš nezakladá na sociálnych programoch, skôr očakáva politické emócie,“ povedal Fico.

Dodal, že sa stretáva so všetkými okresnými predsedami a hovoria o tom, ako nastaviť program. „Chcem, aby Smer bola ľavicová strana, ale tiež aby to bola hodnotovo orientovaná strana. Ale hlavne to musí byť najstabilnejšia strana, to je moja úloha,“ doplnil Fico.

O diskusiách v Smere sa začalo viac hovoriť po tom, ako niektorí okresní funkcionári strany z Košického kraja prišli so žiadosťou, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií a vyzvali podpredsedu Smeru a premiéra Petra Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany.

Sedem krajských predsedov Smeru v reakcii na situáciu vyhlásilo, že strana je jednotná a že budú o jej budúcnosti rozhodovať na riadnom sneme. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem.

Pellegrini aj ďalší predstavitelia Smeru hovoria o potrebe diskusií. Fico oznámil spustenie vnútrostraníckej diskusie a vyhlásil, že chce do volieb v roku 2020 naďalej viesť stranu.