Lídrom Fico alebo Pellegrini? SNS a Most-Híd to merajú koaličným potenciálom

Mária Hlucháňová, Pravda | 26.09.2019 06:00
SNS a Most-Híd odmietajú komentovať informácie o tom, že lídrom kandidátky Smeru by sa mal stať Peter Pellegrini. Koalícia sa rozchádza v tom, či do februárových volieb bude predkladať nové zákony. Nezhody sú na armádnych nákupoch a návrhoch SNS. „Musia to zmeniť, v predloženej podobe to nepodporíme,“ odkázal národniarom šéf Mostu-Híd Béla Bugár. Podľa predsedu poslaneckého klubu SNS Tibora Bernaťáka pripravené armádne nákupy „nie sú pre stranu zásadnou otázkou.“ Na margo rozhodnutia premiéra Pellegriniho, ktorý nákupy zastavil, Bernaťák povedal: „Ako sa vláda rozhodne, tak bude.“

V SNS a strane Most-Híd sa nechcú navonok vyjadrovať k tomu, či im viac vyhovuje na čele kandidátky Smeru Peter Pellegrini alebo Robert Fico. Podľa informácií Pravdy to však vidia cez koaličný potenciál pri prípadnom zostavovaní novej vlády. Tu súčasní partneri Smeru kalkulujú, že Pellegrini by mohol byť prijateľnejšou osobou pri tvorbe koalície.

VIDEO: Koho dá Smer do čela kandidátky? Kto je pre SNS a Most-Híd lepší partner? Robert Fico alebo Peter Pellegrini? Čo chce koalícia ešte stihnúť do volieb? Aký odkaz posiela Béla Bugár Andrejovi Dankovi? Pozrite si vo videu TV Pravda.

Video

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ