Štátni tajomníci za Most-Híd Švejna a Ondrejcsák nebudú kandidovať vo voľbách

SITA | 21.11.2019 14:35
Štátni tajomníci za vládnu stranu Most-Híd Ivan Švejna a Róbert Ondrejcsák nebudú kandidovať v budúcoročných parlamentných voľbách. Potvrdila to hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Ivan Švejna pôsobí ako štátny tajomník na Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Vzhľadom na to, že svoju najbližšiu budúcnosť vidím hlavne v odbornej práci, tak som sa rozhodol, že v najbližších voľbách do parlamentu kandidovať nebudem. Po skončení mandátu sa chcem angažovať v novovznikajúcom Inštitúte dôchodkovej politiky, ktorého cieľom bude ponúkať odborné a zodpovedné riešenia, analýzy a stanoviská v oblasti dôchodkového systému,“ napísal na svojom Facebooku Švejna. Hovorkyňa strany zároveň uviedla, že Švejna nevystupuje z Mosta-Híd, ale bude s ním aj naďalej spolupracovať.

Róbert Ondrejcsák zastáva uvedený post na Ministerstve obrany SR. Nie je však členom strany, ale jej nominantom.

Predseda strany Béla Bugár dnes zároveň potvrdil, že v najbližších parlamentných voľbách bude lídrom kandidátky súčasný minister dopravy Árpád Érsek. Dvojkou by mal byť Bugár a na treťom mieste sa má nachádzať súčasný minister životného prostredia László Sólymos.

Video: Béla Bugár potvrdil, že jednotkou na kandidátke Mostu-Híd bude Ártpád Érsek.

Video