Chirana dodá Slovensku do mesiaca štyri milióny injekčných striekačiek

TASR | 18.02.2021 14:27
Stará Turá  Chirana T. Injecta striekačka injekcia Foto: ,
Jednorázové striekačky Syringe Luer 1 ml v priestoroch spoločnosti Chirana T. Injecta v Starej Turej 18. februára 2021.
Spoločnosť Chirana T. Injecta dodá pre potreby slovenského vakcinačného programu do 19. marca dva milióny jednomililitrových injekčných striekačiek s malým mŕtvym priestorom, dva milióny dvojmililitrových striekačiek a päť miliónov ihiel. Informoval o tom generálny riaditeľ spoločnosti Teodor Lysák.

V ďalších mesiacoch budú podľa neho dodávky postupne pokračovať podľa potreby. Tieto vakcinačné komponenty centrálne nakúpi štát a Chirana T. Injecta poskytne zodpovedajúci skladový priestor, z ktorého sa budú postupne rozvážať podľa potrieb jednotlivých vakcinačných centier po celom Slovensku. Distribúciu bude zabezpečovať štát, respektíve ním určené organizácie.

Dospeli sme k dohode, ktorá predpokladá, že vakcinačné komponenty pre potreby slovenského vakcinačného programu proti ochoreniu COVID-19 nakúpi štát centrálne a následne zabezpečí ich distribúciu podľa reálnych potrieb vakcinačných centier, povedal Lysák s tým, že spoločnosť je pripravená splniť všetky požiadavky štátu na počet a typ požadovaných injekčných striekačiek.

Chirana T. Injecta ročne vyprodukuje približne 250 miliónov injekčných striekačiek a momentálne ich dodáva do viacerých európskych štátov, kde prebieha hromadná vakcinácia proti ochoreniu COVID-19.