Babiš a Fiala spoločne vyzvali k očkovaniu. Politika podľa nich musí ísť bokom

TASR | 30.11.2021 12:19
fiala Foto: ,
Petr Fiala
Český premiér v demisii Andrej Babiš a vymenovaný predseda vlády Petr Fiala sa zhodli, že chcú propagovať očkovanie proti COVID-19. Oznámili to na spoločnej tlačovej konferencii, ktorú v utorok predpoludním odvysielala spravodajská televízia ČT24.

Babiš aj Fiala považujú očkovanie za dôležité opatrenie, ktoré môže pomôcť zvládnuť epidémiu. „Som rád, že pán Fiala prijal moje pozvanie, a gratulujem mu ešte raz k vymenovaniu. Epidémia nepozná politické bariéry a v tejto chvíli musí ísť politika bokom… Je to neobvyklé, že premiér v demisii a designovaný premiér majú spoločnú tlačovú konferenciu,“ vyhlásil Babiš.

„Prišiel som na túto netypickú tlačovú konferenciu dvoch premiérov, pretože som presvedčený, že sú situácie, keď treba ukázať spoločnú vôľu, čo boj s covidom nepochybne je,“ dodal Fiala.

Spravodajský server Novinky.cz pripomenul, že zatiaľ čo súčasná exekutíva plánuje podľa vzoru niektorých krajín povinné očkovanie pre vybrané skupiny, Fiala sa k povinnej vakcinácii stavia zdržanlivejšie.

V Česku za pondelok pribudlo 17 599 nakazených. Ministerstvo zdravotníctva ČR eviduje 33.069 obetí. Za pondelok zomrelo v súvislosti s covidom 54 osôb.