Záujemcovia o tretiu dávku sa môžu dať zaočkovať aj bez registrácie

TASR | 14.12.2021 13:58
SR Prešov OC koronavírus očkovanie Janssen POX Foto: ,
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19
Záujemcovia o tretiu dávku očkovania proti ochoreniu COVID-19 sa môžu dať zaočkovať aj bez predchádzajúcej registrácie. Stačí, ak sa vo vakcinačnom centre, ktoré očkuje bez registrácie, preukážu platným digitálnym COVID preukazom EÚ o absolvovaní očkovania druhou dávkou. Pre TASR to pripomenula hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

Pracovník vakcinačného centra priamo na mieste overí podmienky uplynutia stanoveného časového obdobia od podania druhej dávky. „Miesta a termíny očkovania bez registrácie zverejňuje Ministerstvo zdravotníctva každý týždeň na stránke www.health.gov.sk/?…,“ spresnila Sivá.

NCZI v najbližších dňoch rozošle viac ako 1,5 milióna pozývacích SMS správ na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Súčasťou SMS správy je aj PIN kód, ktorý spolu s rodným číslom potrebujú ľudia na registráciu. „Ak občan PIN kód vôbec nemal, NCZI mu pred zaslaním pozývacej SMS správy na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vygenerovalo nový,“ dodala Sivá.

Vakcinačné centrum / Očkovanie / Korona / Čítajte viac Namiesto šiestich už po troch mesiacoch. Menia sa pravidlá pre tretiu dávku

Posilňujúcu dávku je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov najskôr o tri mesiace po aplikovaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy. Registrovať sa môžu aj ľudia, ktorí okrem vakcinácie následne prekonali COVID-19, alebo im boli podané monoklonálne protilátky. Zaregistrovať sa môžu aj osoby, ktoré boli kompletne zaočkované jednodávkovou vakcínou, tie budú vakcinované už po dvoch mesiacoch.

Registrácia je možná na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/…racia-3-vlna. Zmeny v podávaní tretej dávky očkovania vyplynuli z pondelkovej aktualizácie usmernenia k aplikácii dodatočnej tretej dávky mRNA vakcíny.

Ide o právo: O prípadnom povinnom očkovaní proti Covid-19 s Janou Alušíkovou (advokátska kancelária MPH) - odvysielané 10. 12. 2021.