Bariéry voči zdravotne znevýhodneným sú v hlavách, upozorňuje Zuzana Stavrovská

Lucia Hakszer, Pravda | 07.01.2022 08:00
Zuzana Stavrovská Foto:
Komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská
Verejnosť stále nie je dostatočne citlivá k zdravotne znevýhodneným ľuďom, myslí si komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská. Len prednedávnom ju poslanci opäť zvolili do tejto funkcie.

„V profesijnej oblasti si želám, aby sme mohli ešte viac pomáhať ľuďom so zdravotným postihnutím, aby sme prispievali k scitlivovaniu verejnosti a zmene spoločenskej mienky o ľuďoch so zdravotným postihnutím a k odstraňovaniu nielen architektonických bariér, ale aj bariér v myslení,“ vyslovila svoje novoročné želanie.

Hovorí, že zo svojej pozície bude pokračovať v dosahovaní zmien v legislatíve tak, aby bola dodržaná a zabezpečená ochrana práv ľudí so zdravotným postihnutím. "Zároveň si prajem, aby sme na Úrade komisára pre osoby so zdravotným postihnutím aj naďalej mali tím ľudí, ktorí sú lojálni k osobám so zdravotným postihnutím a sú nastavení na vysoké tempo práce.

„V súkromí si želám najmä zdravie a pohodu v rodine. To prajem aj všetkým čitateľom,“ zaželala komisárka. Tiež by chcela, aby pandemická situácia už ľuďom neznemožňovala stretávať sa s blízkymi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ