Žilinka sa ozval z Moskvy, odmieta čierno-biele videnie sveta

cr, Pravda | 12.01.2022 15:54
Napriek verejným výzvam, aby necestoval, zúčastňuje sa generálny prokurátor Maroš Žilinka osláv tristého výročia ruskej prokuratúry.

Žilinku od účastni na oslavách odrádzal najmä poslanec Národnej rady za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. Generálnemu prokurátorovi v tomto zmysle napísal aj otvorený list. Pridala sa k nemu aj časť europoslancov.

Teraz sa Žilinka ozval priamo z Moskvy. „…oslavy 300. výročia ruskej prokuratúry na Generálnej prokuratúre Ruskej federácie v Moskve… možnosť zastupovať Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky na oslavách vnímam nielen ako možnosť obzrieť sa do minulosti, ale predovšetkým ako možnosť poučiť sa z nej a nájsť výzvy na rozvoj orgánov prokuratúry do budúcnosti,“ napísal na sociálnej sieti.

Žilinka tvrdí, že odmietam čierno-biele videnie sveta. „Osobný kontakt a komunikáciu s hlavami partnerských orgánov prokuratúr v zahraničí, vrátane Ruskej federácie, považujem za nevyhnutný a prínosný na naplnenie spoločného cieľa, ktorým je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle,“ dodal.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ