Bývalý elitný policajt obvinený počas akcie Agentúra je na úteku

TASR | 21.01.2022 13:08
Jeden z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra je na úteku. Má ísť o bývalého elitného policajta Mareka Máhra zo Šale.
zväčšiť Fotografia Mareka Máhra z databázy hľadaných osôb. Foto: Ministerstvo vnútra SR
Marek Máhr Fotografia Mareka Máhra z databázy hľadaných osôb.

Uviedol to spravodajský web aktuality.sk. Informáciu o úteku Máhra potvrdila TASR aj polícia.

Bývalého policajta podľa medializovaných informácií pri utorkovej razii doma nezastihli a nie je jasné, kde sa doposiaľ nachádza. Polícia preto po ňom vyhlásila pátranie.

Portál zregiony.sk sa odvoláva na informácie z prostredia polície, podľa ktorých bývalý príslušník Úradu zvláštnych policajných činností sa dal na útek potom, ako získal informáciu zvnútra polície.

NAKA, polícia, vyšetrovanie Čítajte viac Prokurátor podal návrh na väzbu pre štyroch obvinených z akcie Agentúra

Polícia pre TASR potvrdila, že Máhr je na úteku, vyhlásila už po ňom pátranie. Nepotvrdila však, že obvinený mal mať informácie o plánovanom zadržaní z prostredia polície.

„Informáciu, že mal dostať informácie z prostredia polície, že bude zadržaný a preto sa dal na útek, nemôžeme potvrdiť,“ skonštatovali z komunikačného oddelenia Policajného zboru.

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili celkovo 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Štyri obvinené osoby zadržali. Obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu štyroch obvinených.

prokuratúra súd Mýtnik väzba Čítajte viac Akcia Agentúra: Zadržali Zmeka. Slobodník a Dora s ďalším obvinením