Študent, ktorý v Česku útočil mačetou na učiteľa, bol obvinený z vraždy

TASR | 02.04.2022 17:32
Devätnásťročný učeň podozrivý zo štvrtkového smrtiaceho útoku mačetou na učiteľa strednej školy v pražskej štvrti Michle bol obvinený z vraždy. Hrozí mu 12 až 20 rokov väzenia, uviedlo v sobotu mestské štátne zastupiteľstvo. TASR informuje na základe správy spravodajského serveru Novinky.cz.

Študent bol v sobotu vzatý do väzby – rozhodol o tom obvodný súd pre Prahu 4, ktorý tak vyhovel návrhu štátneho zástupcu. „Súd dnes rozhodol o vzatí obvineného do väzby,“ povedal hovorca pražského mestského štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala. Dodal, že dôvodom bolo nebezpečenstvo, že mladík utečie a bude sa skrývať, aby sa vyhol trestnému stíhaniu.

Cimbala priblížil, že z doterajšieho prípravného konania vyplýva, že násilný čin spáchal obvinený úmyselne. Vyšetrovanie však ešte bude pokračovať.

K útoku došlo vo štvrtok dopoludnia, keď mladík na učiteľa odborného učilišťa zaútočil mačetou. Pedagóg napriek snahe záchranárov o resuscitáciu utŕženým zraneniam podľahol. Páchateľ z miesta činu utiekol, no polícii sa ho o zhruba dve hodiny neskôr podarilo zadržať v osade Jarov na juhu Prahy. Nebol pod vplyvom alkoholu ani drog.