Rusi aktuálne nemajú prostriedky na veľký útok. Do problematických úsekov posielajú neskúsených

TASR | 27.09.2023 14:31
Rusko, Ukrajina, konflikt, vojna, armáda,... Foto:
Ruskí regrúti na strelnici v regióne Rostov.
Nová sústredená ruská ofenzíva na Ukrajine je v súčasnosti podľa odhadov britských vojenských expertov menej pravdepodobná, uviedlo v stredu britské ministerstvo obrany. Podľa neho to vyplýva zo skutočnosti, že Rusko už teraz nasadzuje na frontovú líniu časti jednotiek, ktoré doposiaľ neboli nasadené do bojov.

Ministerstvo na základe najnovších poznatkov britských tajných služieb uviedlo, že Moskva pravdepodobne prvýkrát nasadila časti svojej novosformovanej 25. kombinovanej armády, a to do bojov prebiehajúcich západne od ukrajinských miest Severodoneck a Kreminna, informuje agentúra DPA.

Nemecké leopardy ničia ruskú obranu. Takmer na sto percent
Video
Ukrajinskí vojaci zo 47. mechanizovanej brigády opisujú svoje skúsenosti s tankami Leopard 2A6. Táto brigáda sa presadila cez prvú obrannú líniu ruských jednotiek pri Robotyne v Záporožskej oblasti. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

Uvedená vojenská formácia podľa britského rezortu obrany začala na Ukrajine pôsobiť len od konca augusta tohto roka. Jej časti sú nasadzované na posilnenie problematických úsekov na frontovej línii, preto je nová sústredená ruská ofenzíva v priebehu nasledujúcich týždňov menej pravdepodobná, cituje denník The Guardian z pravidelného hlásenia britského ministerstva.