Kolíková: Fica a Pellegriniho spájajú korupčné kauzy, je to koalícia temna

SITA | 15.10.2023 12:20
Predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho so šéfom strany Smer-SD Robertom Ficom spájajú korupčné kauzy. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to uviedla poslankyňa Mária Kolíková (SaS).
Mária Kolíková (SaS) o aktuálnej politickej situácii
Video
Zdroj: TV Pravda

„Obvinenia a odsúdenia nominantov Smeru a sú tam nakoniec obvinení dokonca aj zvolení poslanci za stranu Hlas," povedala Kolíková. Obvinenia v korupčných kauzách sú podľa Kolíkovej „tmelom" Hlasu a Smeru. „Je to koalícia temna, spája ich zjavne korupcia, a dôkazom je, že sa teraz idú orientovať na reformu trestného systému," skonštatovala Kolíková.

pellegrini, fico, danko Čítajte viac Vyrokoval si Hlas lepšiu pozíciu? Pellegrini svoju DNA nezaprie, môže splynúť so Smerom. PS urobilo chybu

Napriek tomu, že Smer bol opakovane vo vláde, táto téma ich podľa Kolíkovej nikdy „nepálila". „Zaujímavé je, že v čase, keď ich nominanti čelia trestnému stíhaniu, tak treba reformovať trestný systém," povedala bývalá ministerka spravodlivosti.

SaS, Progresívne Slovensko a KDH dalo podľa Kolíkovej jasne najavo, že má záujem o koalíciu s Hlasom. „Veci boli dané a Peter Pellegrini aj strana Hlas to vedela," dodala Kolíková.

Lucia Plaváková (PS) o aktuálnych témach
Video
Zdroj: TV Pravda
Robert Fico Čítajte viac Ako sa skladali vlády? Fico môže prekonať vlastný rekord, trojkoalíciu zložil po deviatich dňoch