Medvedev sa vyhráža Poľsku: Je to nebezpečný nepriateľ, nemilosrdne zanikne

SITA | 03.11.2023 13:00
Dmitrij Medvedev Foto: ,
Exprezident Dmitrij Medvedev.
Rusko považuje Poľsko za „nebezpečného nepriateľa“. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to jeden z hlavných spojencov ruského vodcu Vladimira Putina - exprezident Dmitrij Medvedev.

V súčasnosti zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady povedal, že Poľsko, ktoré patrí do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), by mohlo prísť o svoju štátnosť, ak bude pokračovať v súčasnom postoji. Bližšie však nešpecifikoval, čo presne má na mysli.

Poľsko ukazuje svoju silu. Takto vyzerala pozvánka na veľkolepú prehliadku
Video
Zdroj: Poľské ministerstvo obrany

„Budeme s ním zaobchádzať presne ako s historickým nepriateľom. Ak neexistuje nádej na zmierenie sa s nepriateľom, Rusko by malo mať len jeden a veľmi tvrdý postoj k jeho osudu. História už viackrát vyniesla nad opovážlivými Poliakmi nemilosrdný verdikt. Nech sú revanšistické plány akokoľvek ambiciózne, ich krach by mohol viesť k zániku poľskej štátnosti ako celku,“ vyhlásil Medvedev.

Medvedev Čítajte aj Medvedev Čechom: Vráťte Sudety Nemecku. Pražský samit nazval 'satanistický sabat'

Medvedev opakovane využíva sociálne médiá, aby písal provokatívne a poburujúce vyhlásenia o vojne na Ukrajine a jej západných spojencoch. Tie sa však väčšinou stretávajú iba s výsmechom používateľov sociálnych médií.

Putin, Medvedev, Kremeľ, Moskva, Rusko Čítajte aj Putin je starý a Medvedev 'malý šmejd'. Ruský politológ povedal, kedy sa Moskva rozpadne

Medvedeva kedysi v Rusku považovali za prozápadného demokrata. Neskôr sa však stal zúrivým protizápadným a provojnovým hlasom Kremľa. Medzi jeho nedávne „skvosty“ patrí vyhlásenie, že Pobaltie patrí Rusku či označenie Poľska za „dočasne okupované“, keď odkazoval na prítomnosť vojsk NATO v krajine. Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba nedávno odkázal Medvedevovi, že by mal piť menej vodky predtým, než ide na internet.