V kauze tragickej smrti študentky Linh vypočuli znalca. Misska Kralevich vinu odmieta

TASR | 28.11.2023 14:06
Daniela Kralevich Foto: ,
Daniela Kralevich prichádza na súd v Bratislave, október 2022
Na utorkovom hlavnom pojednávaní v prípade tragickej dopravnej nehody, v dôsledku ktorej zahynula študentka Linh, vypočuli znalca, potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Obžalobe pre prečin usmrtenia čelí na Mestskom súde Bratislava I podnikateľka a bývalá modelka Daniela Kralevich.

„Na dnešnom hlavnom pojednávaní bol vypočutý jeden znalec. Hlavné pojednávanie bolo odročené na február 2024,“ priblížil Adamčiak.

Archívne video - podnikateľka Kralevich prichádza na súd
Video
Pojednávanie v Bratislave 27. októbra 2022 / Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Nehoda, pri ktorej zomrela 18-ročná študentka Linh, sa stala 21. septembra 2020 na Tomášikovej ulici v Bratislave. Auto šoférovala Daniela Kralevich, pričom k zrážke s chodkyňou malo podľa polície prísť na priechode pre chodcov. Mala byť prekročená maximálna dovolená rýchlosť.

Nehody známych osobností

15 prípadov nehôd známych osobností, ktoré skončili s vážnymi následkami alebo smrťou.

Fotogaléria
Nehoda, pri ktorej zahynula 18-ročná študentka...
Exminister vnútra a exposlanec Daniel Lipšic...
+15V auguste 2012 spôsobila Eva Varholíková nehodu...

Pojednávanie bolo nariadené po tom, ako podnikateľka Daniela Kralevich a prokurátor podali odpor voči trestnému rozkazu, vydanému bratislavským okresným súdom v júli 2021. Daniela Kralevich ním bola pôvodne odsúdená na podmienečný trest odňatia slobody vo výmere dvoch rokov a siedmich mesiacov so štvorročným odkladom. Vinu odmieta.

Daniela Kralevich Čítajte viac V procese s modelkou Kralevich obžalovanou pre smrteľnú nehodu vypovedali záchranár aj psychiatrička