Pellegrini chodí po Slovensku a premýšľa, či kandidovať za prezidenta. Dokedy sa rozhodne?

SITA | 03.12.2023 11:48
Peter Pellegrini Foto: ,
Peter Pellegrini pred stretnutím s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci v Bratislave 3. októbra 2023
V strane Hlas-SD vážne zvažujú kandidatúru svojho predsedu Petra Pellegriniho na prezidentský post. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedol samotný Pellegrini.
Pellegrini si vie predstaviť možnosť voliť prezidenta v zahraničí z ambasád
Video

Doplnil, že momentálne absolvuje výjazdy po Slovensku a stretáva sa s regionálnymi zástupcami strany. Blížiace sa sviatočné obdobie chce využiť na premýšľanie. Definitívne rozhodnutie by chcel prezradiť po Novom roku. Zdôraznil, že o podpore svojej potenciálnej kandidatúry zatiaľ s nikým nerokuje vzhľadom na to, že sa zatiaľ jednoznačne nerozhodol kandidovať.

Obáva sa Korčok, že v prezidentskej kampani ho čakajú útoky na rodinu?
Video
Zdroj: TV Pravda

K vypísaniu termínu prezidentských volieb chce Pellegrini pristúpiť veľmi zodpovedne. Absolútne odmieta, že by s termínmi prvého i druhého kola volieb akýmkoľvek spôsobom manipuloval (Pellegrini má ako predseda Národnej rady SR v kompetencii vypísanie volieb – pozn. SITA). Predseda parlamentu dodal, že si dal vypracovať na Ministerstve vnútra SR analýzu.

Na margo budúcnosti svojej strany, v prípade ak by úspešne kandidoval na post hlavy štátu, uviedol, že Hlas podľa neho bude pokračovať i ďalej v úspešnom ťažení a je presvedčený, že ostane relevantným politickým hráčom. Strana sa podľa neho nemieni s nikým spájať. Odmietol a nemieni pripustiť, že by sa Hlas v budúcnosti spojil so stranou Smer-SD, z ktorej pôvodne vzišiel.

Pellegrini bol v relácii sám, vzhľadom na to, že sa médiu nepodarilo nájsť mu v diskusii oponenta.

Ivan Korčok Čítajte viac Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž