Čaputová: Všetkým želám, aby im na Vianoce nechýbala pohoda, vľúdnosť a ľudskosť

TASR | 24.12.2023 12:01
Nech nikomu počas Vianoc nechýba pohoda, vľúdnosť a ľudskosť. Na Štedrý deň to zaželala prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá už tradične zašla pozdraviť tých, ktorí pracujú aj počas sviatočného dňa.
Prezidentka na Vianoce navštívila ľudí, ktorí cez sviatky pracujú
Video

„Som presvedčená, že práve tie nemateriálne, neuchopiteľné veci, ako je pohoda, vľúdnosť a ľudskosť, potrebujeme v súčasnosti najviac, na Slovensku i na celom svete,“ uviedla hlava štátu. Počas nedele prišla pozdraviť zdravotníkov v Univerzitnej nemocnici Bratislava, operátorov záchrannej zdravotnej služby a zamestnancov Dopravného podniku Bratislava. „Myslím však na všetkých, ktorí tento deň pracujú, aby sme si my ostatní mohli užiť pokojné Vianoce,“ upozornila.

Prezidentka Zuzana Čaputová rozsvietila vianočný stromček a rozdala Mikuláša deťom z detskej onkológie
Video
Zdroj: TASR

Osobitne patria jej myšlienky aj domácnostiam, ktoré sú v dôsledku sobotňajšej (23. 12.) kalamity bez elektrickej energie. „Budú mať o niečo náročnejšie Vianoce, myslím na nich. Rovnako tak na všetkých energetikov, ktorí sa snažia situáciu napraviť,“ dodala.

Prezidentka Zuzana Čaputová a minister obrany...
Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila...
+7Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila...

Vianoce sú prezidentkiným obľúbeným sviatkom, zvýrazňuje ich rodinný charakter. „Celý rok sa snažíme žiť veľmi blízkym rodinným životom a na Vianoce sa to ešte viac zvýrazní,“ uviedla hlava štátu.