Haleyová požiadala tajnú službu o ochranu, v kampani dostáva vyhrážky

TASR | 06.02.2024 07:29
Haleyová Foto: ,
Republikánska kandidátka na prezidenta Nikki Haleyová na predvolebnom podujatí v Spartanburgu v Južnej Karolína v pondelok 5. februára 2024.
Bývalá veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyová požiadala tajnú službu o ochranu, pretože počas svojej kampane pred tohtoročnými prezidentskými voľbami dostáva čoraz viac vyhrážok, napísal denník The Wall Street Journal (WSJ).

Haleyová pre WSJ počas kampane v americkom štáte Južná Karolína povedala, že požiadala o ochranu.

Trump: Voľte (mňa)! Aj keby ste mali zomrieť!
Video

„Mali sme už množstvo týchto incidentov. To ma nezastaví, budem ďalej robiť to, čo potrebujem,“ dodala.

Jej volebný tím ani Tajná služba USA nereagovali na žiadosť agentúry AP o vyjadrenie.

Ochranu Tajnej služby USA majú aj prezident Joe Biden a bývalý prezident Donald Trump.

Donald Trump a Joe Biden Čítajte viac V prieskume CNN vedie Trump nad Bidenom, prezidenta by porazila aj Haleyová

Úlohou tajnej služby je chrániť prezidenta a viceprezidenta, ako aj ich rodiny a niekoľko vysokopostavených vládnych predstaviteľov. Takisto má úradne povolené poskytovať ochranu hlavným straníckym kandidátom na prezidenta a túto právomoci dostala po atentáte na Roberta F. Kennedyho v roku 1968.

Haleyová je posledná dôležitá súperka Trumpa v primárkach republikánskej strany, z ktorých vzíde stranícky nominant do prezidentských volieb 2024.

Biden si vystrelil z Trumpa. Pomohol si Haleyovou
Video

Bývalá guvernérka Južnej Karolíny Haleyová sa sústreďuje na primárky v tomto štáte naplánované na 24. februára, ktoré vníma ako príležitosť uspieť proti Trumpovi a celkovo dosiahnuť zvrat vo svojej prospech. Politička však cestuje po celej krajine, získava od priaznivcov peniaze a v stredu sa má objaviť aj na predvolebnom zhromaždení v štáte Kalifornia.