Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

Pravda | 21.02.2024 15:00
Lídra ruskej opozície a najväčšieho nepriateľa Vladimira Putina, pravdepodobne zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista Vladimir Osečkin. Aktivista sa zoberá porušovaním práv väzňov. Ide o techniku, ktorú kedysi praktizovali agenti KGB na svojich obetiach.
Julia Navaľná hovorí o Rusku bez Putina a sľúbila pokračovať v boji svojho mŕtveho muža
Video
Zdroj: YouTube A. Navaľného

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu, píše portál iDNES.cz.

Rusko Navaľnyj úmrtie Čítajte viac Čo zmení smrť Navaľného a čo dobytie Avdijivky? Odpovedá expert

„Dozorcovia Navaľného pred jeho smrťou donútili stráviť viac ako dve a pol hodiny vonku na dvore pod holým nebom, kde teplota mohla klesnúť na mínus 27 °C. Väzňov pritom v takých podmienkach púšťali von maximálne na hodinu,“ povedal Osečkin, zakladateľ ľudskoprávnej organizácie Gulagu.net, pre denník The Times s odkazom na nemenovaný zdroj pracujúci v trestaneckom tábore IK-3.

Vladimir Kara-Murza Čítajte aj Kara-Murza tvrdí, že Navaľného dal zabiť Putin: Bol jeho osobným väzňom. Pripomenul 307 obetí z roku 1999

„Myslím, že mu najskôr oslabili telo tým, že ho dlho držali v chlade – spomalili mu krvný obeh na minimum. A potom je veľmi ľahké niekoho zabiť, a to počas niekoľkých sekúnd, ak s tým máte skúsenosti,“ dodal Osečkin, ktorý aktuálne žije v exile, ale disponuje rozsiahlou sieťou informátorov medzi väzenskými dozorcami v Rusku.

Belgium EU Foreign Ministers Čítajte viac Nahradí Navaľná mŕtveho muža? Bude z nej ruská Cichanovská? Experti sa nezhodnú

Verzii o zabití pomocou úderu do srdca nahráva aj správa denníka Novaja gazeta, že opozičník mal modrinu na hrudníku, ktorú mohla spôsobiť resuscitácia, keď sa snažili uväzneného opozičníka oživovať, dodal aktivista.

Navaľnyj Čítajte aj Tri dni po Navaľného smrti Putin povýšil ľudí z vedenia väzenskej služby

Väzenská služba uviedla, že 47-ročnému politikovi sa po prechádzke vo väzenskej kolónii za polárnym kruhom urobilo zle, stratil vedomie a nepodarilo sa ho oživiť. Ruská opozícia aj mnoho predstaviteľov pripisuje vinu za Navaľného úmrtie ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi. Ruské médiá začali špekulovať o možnej krvnej zrazenine.

Demonštrantka protestuje pred budovou ruského...
Ľudia kladú kvety k pamätníku obetí politických...
+11Žena kladie kvety k pamätníku, veľkému balvanu...