Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

ČTK | 25.02.2024 11:37
Oleksandr Syrskyj Foto: ,
Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj
Ruské jednotky pravidelne útočia na ukrajinské postavenie, na mnohých úsekoch frontu je situácia zložitá a vyžaduje si ustavičnú kontrolu, uviedol hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj po tom, čo spolu s ministrom obrany Rustemom Umerovom navštívili veliteľstvo blízko frontu.

Za nevyhnutné Syrskyj považuje zlepšiť ochranu vojsk pred dronmi a náletmi s použitím riadených leteckých bômb, ako aj posilnenie jednotlivých frontových úsekov.

Ruské sily po dobytí východoukrajinského mesta Avdijivka útočia podľa ukrajinského velenia na niekoľkých frontových úsekoch, v Doneckej oblasti na východe, pri Kupjansku v Charkovskej oblasti na severovýchode a pri dedine Robotyne v Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny.

Video
Veľvyslanec SR pri NATO Bátor aj o význame Avdijivky

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú predovšetkým na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní, zatiaľ čo balík americkej vojenskej pomoci blokujú v Kongrese republikáni.

Ukrajinské zbrojovky počas minulého roka zvýšili svoju výrobu na trojnásobok a tento rok sa chystajú zvýšiť výrazne zvýšiť výrobu munície, uviedol v televízii minister pre strategický priemysel Oleksandr Kamyšin. V obrannom sektore teraz pôsobí viac ako 500 firiem, stovka štátnych a 400 súkromných, do­dal.

Volodymyr Zelenskyj, Charkov, vojna na Ukrajine Čítajte viac Trumpovi spojenci zdržujú novú pomoc Kyjevu. Zelenskyj chce exprezidenta vziať na front