Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

Pravda | 02.03.2024 17:00
hokej slovensko MS 2023 Foto:
Slovenskí hokejisti na MS 2023 v Rige.
Agentúra SANEP uskutočnila v dňoch 26. – 29. februára 2024 exkluzívny prieskum verejnej mienky pre televíziu ta3 na tému účasti slovenských hokejistov z nadnárodnej KHL na svetovom šampionáte. Podľa nedávneho vyjadrenia šéfa parlamentu Petra Pellegriniho by im slovenský zväz mal dať zelenú. Účasť hráčov z KHL v reprezentácii podporil aj premiér Robert Fico.

Z prieskumu vyplynulo, že takmer dve tretiny ľudí (v súhrne 63,4%) súhlasí s tým, aby mali slovenskí hráči hrajúci v KHL možnosť reprezentovať na MS v hokeji svoju krajinu. Opačný názor zastáva necelá tretina obyvateľov (26,3 percenta). Jasno v tejto otázke nemá šestina ľudí (10,3 percenta).

Účasť slovenských hráčov z KHL na blížiacich sa majstrovstvách sveta je evidentne stále diskutovanou témou a hoci majú podľa výsledkov prieskumu slovenskí hráči hrajúci v KHL u ľudí nadpolovičnú podporu, o ich možnej účasti nie je zatiaľ stále rozhodnuté. Slovenský zväz ľadového hokeja na čele s Miroslavom Šatanom totiž avizoval, že k téme sa vyjadrí až v apríli.

Celkom jednoznačne sa vyjadrili ľudia aj ohľadom účasti hráčov z Ruska a Bieloruska na tohtoročnom majstrovstve sveta v ľadovom hokeji – 60,4 percenta ľudí by s účasťou hráčov z Ruska a Bieloruska súhlasili, viac ako tretina obyvateľov by ruských a bieloruských hráčov na svetový šampionát nepustila (27,3 percenta). Necelá osmina respondentov potom nemá na túto otázku jednoznačný názor (12,3 percenta).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ