Prvý požiar elektromobilu na Slovensku: Vo vode je už tri dni, podpálený bol zrejme úmyselne

Pravda, ČTK | 04.03.2024 13:11, aktualizované: 
elektromobil Foto:
Na Slovensku zhorel vôbec prvý elektromobil.
V obci Miloslavov pri Bratislave horel v piatok 1. marca pri rodinnom dome vôbec prvýkrát na území Slovenska elektromobil.
Ako hasiči hasia horiaci elektromobil, čo majú robiť ľudia pri požiari takéhoto auta
Video
Zdroj: ta3/Veronika Pancuráková

Ešte v piatok o tom informoval Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti. Televízia ta3 v pondelok uviedla, že vozidlo značky VW id3 je už tretí deň ponorené v kontajneri naplnenom vodou. „Proces hasenia elektrického vozidla sa líši od hasenia vozidla so spaľovacím motorom a vyžaduje špecifický postup, uviedla televízia s tým, že ide o prvý prípad na Slovensku, keď zhorel elektromobil.

Podľa medializovaných informácií bolo vozidlo podpálené úmyselne. K požiaru došlo pri rodinnom dome s tým, že elektromobil nebol pripojený na nabíjaciu stanicu.

Zatiaľ posledný masívny požiar elektroáut vypukol na lodi Fremantle Highway vlani v júli. S plameňmi hasiči bojovali niekoľko dní, loď až po týždni odtiahli do holandského prístavu Eemshaven. Dvestometrová loď sa plavila z Nemecka do Egypta.

Fremantle Highway Čítajte viac Tak predsa, na lodi Fremantle Highway horeli aj elektromobily, minimálne jeden

V dôsledku požiaru na lodi plávajúcej pod panamskou vlajkou zomrel indický člen posádky a zranenie utrpelo ďalších sedem ľudí, ktorí sa pred plameňmi zachránili skokom cez palubu. Lodiarska spoločnosť „K“ Line uviedla, že na palube lode bolo dovedna 3 783 vozidiel, vrátane 498 batériových elektromobilov.

Aká je budúcnosť áut? Elektromobily, alebo vzniknú bezemisné spaľovacie motory?
Video