Súčasťou predvolebnej kampane je až do poslednej chvíle zahrávanie sa so strachom, varuje Čaputová
Súčasťou predvolebnej kampane je až do poslednej chvíle zahrávanie sa so strachom. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová s tým, že nie sú na mieste obavy, že by budúci prezident zatiahol Slovensko do vojny.
„Za päť rokov vo funkcii som mohla spoznať obidvoch kandidátov na prezidenta a s čistým svedomím a presvedčením môžem povedať, že ani Peter Pellegrini, ani Ivan Korčok nás do žiadnej vojny nezatiahnu a ani nevyšlú na Ukrajinu žiadneho nášho vojaka. Jednak na to nemajú právomoc a obidvaja to vylúčili," vyhlásila Čaputová.
Dodala, že budúceho prezidenta Slovensko potrebuje na to, aby sa podieľal na vytváraní úspešného príbehu krajiny a prispieval k nemu udržiavaním priaznivej spoločenskej klímy, ktorá bude priať vzdelanosti, demokracii, kreativite a slobody myslenia a nie strašením vojnou.