Slovensko zaplavili proruské bilbordy, ľudí poburujú. Vyvesila ich strana Demokrati

Pravda | 09.04.2024 18:33, aktualizované: 
Po prezidentských voľbách sa pri slovenských cestách vynorili kontroverzné bilbordy s proruskými heslami. Píše sa na nich "Bez Ruska neprežijeme", "Ukrajina je nepriateľ" a podobne. Iniciatíva Mier Ukrajine vyzýva na zastavenie kampane, za ktorou stojí politická strana Demokrati.

„Pred niekoľkými dňami sme upozornili na bilbord, ktorý sa objavil v Trnave a vyjadrili sme ostrý nesúhlas s jeho obsahom. Verejne sme požiadali zadávateľa, aby v krátkom čase zjednal nápravu a zverejnil vysvetlenie celej situácie. Rovnako sme žiadali, aby v takomto formáte kampane zadávateľ nepokračoval,“ píše iniciatíva Mier Ukrajine na sociálnej sieti.

Rusko musíte milovať, inak vás označia z rusofóba
Video
O Rusku pre Pravdu hovorí Vladimír Šucha, šéf Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku. / Zdroj: TV Pravda

Ako uviedli v dávnejšom statuse, považujú kampaň za hlbokú urážku všetkých, ktorí boli a stále sú ohrozovaní ruskou agresiou na Ukrajine. Text uvedený na reklamnej ploche považujú za nezákonný a vyeskaluje to k ešte väčšej nenávisti.

Ako uviedli, bilbord bol prelepený, avšak podľa aktuálnych fotografií je zrejmé, že zadávateľ v obdobnej kampani pokračuje. Na Slovensku sa v týchto dňoch objavili ďalšie s inými antisystémovými textami.

Mier Ukrajine iniciatíva darček pre Fica Čítajte aj Aktivisti po Ficových výrokoch odovzdali vláde dôkazy o vojne v Kyjeve: Úlomky ruských rakiet

„Opätovne a dôrazne žiadame stranu Demokrati o okamžité zastavenie kampane, ktorú považujeme za nevhodnú, neetickú a tiež za hlbokú urážku všetkých, ktorí sú ohrozovaní ruskou agresiou na Ukrajine,“ dodala iniciatíva Mier Ukrajine.

Kampaň s bilbordmi má zjavne svojou kontroverznosťou vyvolať emócie. Podľa informácií denníka SME sa k nim plánuje strana Demokrati vyjadriť v stredu na tlačovej konferencii. Podľa denníka ide o tízingovú predvolebnú kampaň k voľbám do Európskeho parlamentu a bilbordy neskôr objasnia.

Antisystémové bilbordy pobúrili davy ľudí. Foto: Mier Ukrajine - Facebook
proruské billboardy, bilbord, Mier Ukrajine, demokrati Antisystémové bilbordy pobúrili davy ľudí.