Blaha poskytol propagandistický rozhovor ruskej televízii, podľa Šimečku konal v rozpore so zahraničnou politikou Slovenska

SITA | 30.04.2024 14:35
Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer) poskytol 10-minútový propagandistický rozhovor pre ruskú televíziu RT. Uviedol to líder hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka a dodal, že Blaha konal v absolútnom rozpore so zahraničnou politikou a národnými záujmami Slovenska.

„Tento fakt, ale najmä obsah rozhovoru je absolútne škandalózny. Blaha obviňuje z rozpútania vojny na Ukrajine NATO, ktorého sme členmi. Vyčleňuje nás z Európskej únie a NATO a ich lídrov označuje za vojnových štváčov a niekoho kto neznáša mierumilovných Slovákov. Navyše, ľudí čo na to poukazujú, označuje za Judášov a agentov. K tomu navyše popiera historickú skúsenosť celej strednej a východnej Európy s Ruskom. A pre zastavanie vojny podľa neho stačí, samozrejme, jediné, aby Ukrajina začala debatovať,“ spresnil Šimečka.

Ľuboš Blaha Čítajte viac Blaha prijal v parlamente ruskú štátnu televíziu. Moskva nie je náš nepriateľ, tvrdí

Líder PS konštatoval, že za tieto výroky by sa mal Blaha okamžite ospravedlniť, nakoľko zahanbuje slovenský parlament aj občanov Slovenska.

Čaputová do skrine, vlajka EÚ preč. Blaha upratoval
Video