Prezidenta Pavla prepustili z nemocnice. Spadol z motorky pri jazde na športovom okruhu

TASR | 24.05.2024 11:29
Českého prezidenta Petra Pavla prepustili z Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe do domáceho liečenia. Na sociálnej sieti X to oznámila Kancelária prezidenta republiky (KPR). Pavel bol od štvrtka hospitalizovaný po tom, ako sa zranil pri jazde na motorke.
Petr Pavel prichádza na Pražský hrad
Video
Zvolený prezident ČR prichádza s manželkou a synmi na Pražský hrad, kde bude vo štvrtok popoludní vo Vladislavskej sále inaugurovaný. / Zdroj: TASR

„Prezident Pavel bol dnes dopoludnia prepustený z nemocnice do domáceho liečenia. Jeho program na budúci týždeň zostáva zachovaný vrátane plánovanej zahraničnej cesty,“ uviedla KPR.

Zároveň spresnila, ako k prezidentovmu zraneniu došlo. „Zranenie mu spôsobil pád na motorke v malej rýchlosti pri nácviku jazdy v teréne na uzavretom okruhu,“ napísala kancelária. Keďže išlo o uzavretý športový okruh, polícia to nevyšetruje ako dopravnú nehodu.

Peter Pavel Čítajte aj Prezident Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Skončil v nemocnici

Hovorkyňa ÚVN Jitka Zinke uviedla, že prezidentovo zranenie nie je vážne. O čo presne ide, však nespresnila ani nemocnica, ani prezidentova kancelária.