Klinická štúdia Glasgowskej univerzity, ktorá je v prvej z troch fáz, má sľubný začiatok. Stav piatich pacientov vážne poznačených mŕtvicou sa mierne zlepšil.
Sčítanie obyvateľov Antarktídy na súši a v studených pobrežných vodách prinieslo prekvapujúce výsledky.
Peter Žeňuch, riaditeľ Slavistického ústavu Jána Stanislava SAV, objavil zlato. Medzi vzácnymi rukopismi našiel evanjeliár z 15. storočia.
Ľuďom, ktorí zošediveli v dôsledku vážnych ochorení či vplyvom extrémneho stresu, by vedci mohli vrátiť pôvodnú farbu vlasov.
Po dvojmesačnom odklade odštartoval z mysu Canaveral na Floride americký raketoplán Atlantis. Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vezie laboratórium Európskej vesmírnej agentúry.
Tlkot srdca, ktorý sa ozval v univerzitnom laboratóriu, nepatril nijakému živému tvorovi. Vedcom sa podarilo vytvoriť nové živé srdce zo srdca vybratého z mŕtveho pokusného potkana.
Výskumníci, ktorým sa podarilo získať hodnotné kmeňové bunky z obyčajných buniek pokožky, tentoraz informovali, že sa im podarilo proces zlepšiť tak, aby vyrobené kmeňové bunky nezvyšovali riziko vzniku nádorových ochorení.
Čínska lunárna sonda vstúpila na obežnú dráhu Mesiaca, oznámili čínske úrady. Prekonala dôležitý krok v ročnej misii, počas ktorej má fotografovať a mapovať povrch vesmírneho telesa.
Astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici musia opraviť solárny panel. Bude to riskantné a nebezpečné, lebo je pod prúdom a nezvyklo ďaleko. O opravu sa pokúsi Scott Parazynski.
Lekári dúfajú, že nový liek proti rakovine kože by mohol zlikvidovať nádorové bunky nadbytkom kyslíku. "Využijeme pomyslenú Achillovú pätu rakovinových buniek," uviedol Williams.
Vo fyzike nízkych teplôt sme na európskej špici, tvrdí mladý fyzik z Košíc Jozef Kačmarčík. V súčasnosti sa venuje supravodivosti a Pravda s ním prináša rozhovor.
Americký raketoplán Atlantis odstavili zo štartovacej rampy a začali ho presúvať do bezpečia vzhľadom na blížiacu sa tropickú búrku Ernesto.
Americký raketoplán Discovery a jeho šesťčlenná posádka sa v pondelok vrátili po 13 dňoch strávených vo vesmíre na Zem.
Americký raketoplán Discovery by mal v pondelok podľa plánu pristáť na Floride o 15:14 SELČ, ak bude vhodné počasie.
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír vyhlásil, že raketoplán Discovery netreba opravovať a môže sa bez obáv vrátiť na Zem.
Dvaja astronauti raketoplánu Discovery počas výstupu do otvoreného vesmíru v sobotu úspešne vyskúšali predĺžené robotické rameno.
Jednou z veľkých ideí zdravotníctva budúcnosti sú bionické končatiny umelé údy, pripojené k ľudskému telu, ktorých činnosť je kontrolovaná centrálnym nervovým systémom. Človek, ktorý príde o končatinu, by pri takejto náhrade bol takmer taký pohyblivý, ako keby mal svoju pôvodnú nohu alebo ruku.
Rovnaké gény aj v rovnakých orgánoch sa správajú značne rozdielne podľa toho, či sa nachádzajú v mužskom alebo ženskom tele.
S vtákmi je to asi horšie, než sa vedci doposiaľ domnievali. Môže sa stať, že do konca storočia vyhynie 12 percent v súčasnosti známych druhov.
Malí ľudia a hlavne osoby s krátkymi nohami sú väčšmi vystavení riziku nadváhy a cukrovky typu 2. Preukázal to nový výskum, uverejnený v časopise Diabetes Care.
Desiatky metrov dlhé elektrické výboje, žiarovka svietiaca bez zjavného zdroja energia, alebo loď na diaľkové ovládanie – tým všetkým udivoval verejnosť slávny vynálezca Nikola Tesla.
Európska komisia varovala pred možným zvýšením rizika rakoviny kože v dôsledku neprimeraného používania prístrojov založených na princípe ultrafialových lúčov a používaných na dosiahnutie zhnednutia pokožky.
Americký raketoplán Discovery úspešne vyštartoval do vesmíru k Medzinárodnej vesmírnej stanici z vesmírneho centra na Floride.
V Izraeli panuje posadnutosť predísť narodeniu detí s genetickými chybami. Svedčí o tom počet vyšetrení, ktorými prechádzajú ženy počas tehotenstva.
Napriek problémom, ktoré spôsobilo objavenie 12 cm veľkej trhliny v izolačnej pene, sa v utorok NASA pokúsi o štart raketoplánu Discovery.