Michael Jackson pôjde sám na políciu

Michael Jacskon, na ktorého vydali zatykač za údajné zneužívanie detí, sa sám vydá polícii. Oznámila to televízia CNN. Jackson je v Las Vegas, kde nakrúcal videoklip. Prostredníctvom svojho hovorcu odmietol obvinenia a prisľúbil, že dokáže svoju nevinu.

20.11.2003 09:18
debata

V noci z utorka na stredu prehľadávala polícia Jacksonov ranč Neverland v Santa Barbare asi 160 kilometrov severozápadne od Los Angeles. Okolo 70 policajtov až do noci pátralo po dôkazoch „trestnej činnosti“. Jackson sa v tom čase na ranči nenachádzal, bol v Las Vegas, kde dlho do noci nakrúcal hudobný klip.

„Prehliadka bola reakciou na sťažnosť 12-ročného chlapca, ktorí tvrdí, že na ranči došlo k sexuálnemu obťažovaniu,“ informoval jeden z právnikov Jacksonovcov Brian Oxfam.

„Všetci v rodine sú šokovaní. V tejto chvíli nevieme nič o obvineniach proti nemu,“ pokračoval Oxfam. „Žiadame, aby sa s ním zaobchádzalo ako s kýmkoľvek iným.“

Súčasťou ranču Neverland v údolí Santa Ynez je rezidencia, ale aj zoo a zábavný park, kam 45-ročný Jackson často pozýval detských návštevníkov.

V televíznom dokumente raz Jackson povedal, že často spal s deťmi v jednej posteli.

„Nebolo v tom nič sexuálne, jed­noducho sme išli spať … bolo to veľmi kúzelné,“ povedal spevák.

Jackson už čelil obvineniu zo zneužívania mladistvých v roku 1993. Obvinenia sa vtedy ale nedostali pred súd, pretože spevák vraj rodine dieťaťa zaplatil miliónové vyrovnanie, hoci neustále zdôrazňoval svoju nevinu.

debata chyba