Kniha Ahoj lenivosť nahnevala šéfov

01.08.2004 10:33

Zamestnankyňa francúzskej energetickej spoločnosti sa dostala do problémov so svojimi nadriadenými po napísaní príručky, ako prežiť vo francúzskom štátnom podniku bez vykonávania akejkoľvek práce. Za knihu Bonjour Paresse, alebo Ahoj lenivosť, teraz čelí Corinne Maierová disciplinárnemu konaniu.

Knižku s podtitulom „umenie a nutnosť vykonávania minimálnej práce pre vášho zamestnávateľa“ napísala autorka ako komickú paródiu na manažérske knihy typu „Ako byť úspešný v…“. Jej nadriadení však iróniu v jej diele neprijali tak nadšene, ako ďalší čitatelia.

Maierová pracuje ako ekonomická poradkyňa v štátnej energetickej spoločnosti EDF, v ktorej v súčasnosti prebieha čiastočná privatizácia. Šéfovia spoločnosti dostali pocit, že kniha hovorí o nich, hoci v príručke autorka ani raz nespomína konkrétne mená. Kapitoly ako Firemná kultúra – Hlúpi ľudia a slovné výpady smerom na zbytočnosť stredného manažmentu však, ako sa zdá, zasiahli jej nadriadených na citlivom mieste.

Najviac však asi ostala tŕňom v ich oku rada slečny Maierovej: „Nemáte čo stratiť, ako to nepreháňate v práci.“ Odporúča preto čitateľom zvoliť si to najzbytočnejšie zamestnanie a stať sa konzultantom, expertom, alebo poradcom. Autorka nevie, čo má čakať od zasadnutie disciplinárneho výboru 17. augusta. Ak však k nemu dôjde, je rozhodnutá dostaviť sa naň s hŕbou papierov pod pazuchou. Podľa nej je to totiž najlepší spôsob zabrániť šéfovi v tom, aby sa opýtal, čo vlastne celý deň robí.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku