0

Niektoré vína ničia vírus chrípky

autor: 23.05.2005 13:51

Niektoré druhy vína dokážu podľa talianskych vedcov blokovať vírus chrípky. Vo víne sa nachádza molekula resveratrolu s antivírovými účinkami, ktorý chrípku likviduje.

Resveratrol sa vyskytuje hlavne v šupkách nezrelých bobúľ červeného vína, v koreňoch niektorých bylín a v určitom množstve aj v červenom víne.

Doteraz nie je známa žiadna účinná látka proti chrípke, pretože vírus chrípky dokáže rýchlo mutovať. Preto je taliansky objav dôležitý.

„Zistili sme, že resveratrol pri kontakte s infikovanými bunkami blokuje tvorbu enzýmu, ktorý je zodpovedný za šírenie a ďalší vývoj vírusu v tele,“ povedal vedúci vedeckého týmu Enrico Garaci.

Pri laboratórnych pokusoch poklesla miera úmrtnosti infikovaných myší o 60 percent, ak požili resveratrol. Vedci chcú jeho účinnosť overiť aj na ľuďoch.

 
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata