Kiska sa stretol s lídrami strán Progresívne Slovensko/Spolu

, 24.06.2019 14:58, aktualizované: 15:39

Bývalý slovenský prezident a zakladateľ novej politickej strany Za ľudí Andrej Kiska sa v pondelok neoficiálne stretol s predsedom Progresívneho Slovenska (PS) Michalom Trubanom a predsedom strany Spolu - občianska demokracia Miroslavom Beblavým. Po spoločnom stretnutí o tom informovali na sociálnej sieti.

Kiska na sociálnej sieti napísal, že v priebehu stretnutia sa zhodli na tom, čo Slovensko najviac trápi a pred akými výzvami v súčasnosti stoja.

„Na ich riešenie potrebujeme spoluprácu hodnotovo blízkych politických strán. Na najbližšom stretnutí budeme bližšie hovoriť o programových prioritách každej zo strán,“ napísal na sociálnej sieti Kiska.

Rovnako stretnutie zhodnotil aj Truban. S Beblavým dodali, že budú preto pokračovať v rokovaní o predvolebnej spolupráci. „Najbližším krokom budú rokovania všetkých troch subjektov o programových prioritách,“ uviedol Truban.

Beblavý minulý týždeň avizoval stretnutie koalície PS a Spolu s Kiskom s tým, že majú záujem, aby sa k nim pridal aj exprezident so svojou novou stranou. Dodal, že pripravení sú rokovať aj s ostatnými demokratickými opozičnými subjektmi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Miroslav Beblavý #Michal Truban #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku