Kiska vylučuje vládu so Smerom, jeho klonmi, SNS a extrémistami

Bývalý prezident SR a líder vznikajúcej strany Za ľudí Andrej Kiska sa dnes vyjadril, že nebudú nikdy vládnuť so stranou Smer ani jej klonmi. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti Facebook, v ktorom uvádza priority strany o predvolebnej a povolebnej spolupráci. Kiska tiež vylúčil spoluprácu so Slovenskou národnou stranou a extrémistami.

02.07.2019 16:33
Kiska Foto: ,
Bývalý prezident SR a líder strany Za ľudí Andrej Kiska.
debata (147)

„Postavme si jasné priority – zdravotníctvo, boj proti korupcii, školstvo. Buďme k sebe ako lídri slušní,“ vymenoval Kiska ďalšie priority strany. Ako dodal, stretol sa s viacerými lídrami opozičných strán a je pripravený stretnúť sa aj s ďalšími.

"Ak sa na tomto zhodneme, sadnime si, podpíšme to, ukážme celému nášmu Slovensku, že vieme spolupracovať, že ide o ľudí. Chceme vrátiť Slovensko všetkým ľuďom,” povedal vo videu.

Andrej Kiska skončil svoj mandát na poste prezidenta 15. júna. Následne 17. júna oficiálne predstavil tím a priority vznikajúcej strany Za ľudí. Pridali sa k nemu napríklad bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, bývala poslankyňa NR SR a Európskeho parlamentu Jana Žitňanská či bývalý veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek a organizátor zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

S Kiskom na vzniku strany spolupracuje aj starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, primátor Hlohovca Miroslav Kollár či jeho spolupracovníčka z Prezidentského paláca Vladimíra Marcinková. Kiska svoju stranu definuje ako stredovú.

147 debata chyba
Viac na túto tému: #facebook #Andrej Kiska #Za ľudí #predvolebná spolupráca #povolebná spolupráca