Poslanec Lukáč vstupuje do hnutia Sme rodina

30.08.2019 11:34
jozef lukáč
Jozef Lukáč zastáva aj funkciu podpredsedu Prešovského samosprávneho kraja. Autor:

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Lukáč, ktorý v júni odišiel z klubu OĽaNO, vstupuje do poslaneckého klubu hnutia Sme rodina. Informovali o tom z tlačového oddelenia hnutia. Lukáč sa zároveň stáva aj členom Sme rodina, bude pôsobiť v jeho štruktúrach v Prešovskom kraji, kde zastáva aj funkciu podpredsedu samosprávneho kraja.

„Sme rodina mi je dlhodobo blízka svojou pomocou rodinám, matkám s deťmi a pomocou zadlženým ľuďom, ktorí sa nevedia z dlhovej pasce dostať iba vlastnými silami,“ vysvetlil svoj krok Lukáč. Členom poslaneckého klubu sa stane od 1. septembra.

Podľa predsedu hnutia Borisa Kollára je Lukáčov krok logickým vyústením ich doterajšej spolupráce, „ktorá sa v parlamente dlhodobo prejavovala spoločnými hlasovaniami vo všetkých dôležitých otázkach podpory rodiny a v sociálnych otázkach“.

Okrem Lukáča odišli z klubu OĽaNO aj jeho vtedajšia predsedníčka Veronika Remišová a poslankyne Anna Verešová, Soňa Gaborčáková a Elena Červeňáková. Remišová sa stala predstaviteľkou vznikajúcej strany Za ľudí, Gaborčáková a Červeňáková budú vo voľbách do NR SR kandidovať za mimoparlamentné KDH.

#Sme rodina #OĽaNO #Jozef Lukáč
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku