Most-Híd navrhuje SMK a MKDA zintenzívniť rokovania o vytvorení volebnej strany

Predsedníctvo parlamentnej strany Most-Híd víta pozitívnu reakciu Republikovej rady SMK na ich iniciatívu rokovať o vytvorení volebnej strany. Vzhľadom na blížiaci sa termín volieb navrhuje tiež zintenzívniť rokovania. Informovala o tom Klára Magdeme z Mosta-Híd.

14.10.2019 20:22
debata (1)

„Musíme nájsť jasné a praktické riešenie, ktoré bude garantovať reprezentáciu regiónov a národností v parlamente,“ deklaroval Most-Híd Účastníkom rokovaní bude aj Maďarská kresťanskodemo­kratická aliancia (MKDA-MKDSZ), s ktorou sa Most dohodol na spolupráci už v lete.

Republiková rada SMK zasadala v sobotu (12. 10.). Potvrdila snahu vytvoriť spoločnú kandidačnú listinu s maďarskými stranami. Ako dôvod na tento postup predseda rady Péter Őry uviedol, že je veľmi ťažké dostať sa na samostatnej kandidátke do parlamentu.

Maďarské aj ďalšie menšinové strany rokovali o prípadnej predvolebnej spolupráci už počas leta. S viacerými stranami rokoval aj vládny Most-Híd, napokon sa dohodol len s mimoparlamentnou Maďarskou kresťanskodemo­kratickou alianciou (MKDA-MKDSZ). MF, SMK a vznikajúce hnutie Spolupatričnosť už koncom septembra informovali, že chcú ísť do volieb na spoločnej kandidačnej listine.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Most-Híd #SMK #volebná strana