Danko chce vyvlastňovať a požičať si sedem miliárd

, , 25.01.2020 13:36, aktualizované: 16:27
Andrej Danko
Predseda NR SR Andrej Danko Autor:

V ďalšom volebnom období by SNS mala záujem o rezort dopravy. Podľa lídra koaličnej strany Andreja Danka by diaľnice mohli byť dostavané za tri, štyri roky. Požičať si chce na to sedem miliárd eur.

Danko v sobotu v Nitre predstavil volebný program strany. SNS považuje za veľký problém pri výstavbe diaľnic neexistenciu jednej projekčnej kancelárie, ktorá by dohliadala na výstavbu v rámci celého Slovenska.

Dnes sú úseky sekané, neexistuje jedna projekčná kancelária, ktorá by to strážila. Bude potrebné zaviesť absolútne tvrdé vyvlastňovanie pozemkov. Treba prestať so ,slniečkarskými' rečami o ochrane majetkových práv. To chce pevnú ruku a nielen ,trepanie'. Keď nepríde pevná ruka na Slovensko, nikdy nič nebude,“ zdôraznil Danko, podľa ktorého v prípade, že SNS bude opäť vo vláde, bude žiadať ministerstvo dopravy.

Národniari mienia presadiť „absolútne tvrdé vyvlastňovanie pozemkov pri verejných stavbách“. „Znamená to veľmi rýchle legislatívne návrhy, ktoré by sa dali prijať v apríli, máji. My na nich pracujeme,“ vyhlásil Danko. Rovnako by podľa neho výstavba infraštruktúry mala spadať pod jeden stavebný úrad.

Video: Andrej Danko hodnotí SNS vo vláde.

Ak by mali národniari v správe rezort dopravy, presadzovali by, aby Slováci neplatili za diaľničné známky.

Okrem toho k prioritám Danko radí aj oblasť školstva a zdravotníctva, podľa Gabriely Matečnej, ministerky pôdohospodárstva, chcú do roku 2030 zabezpečiť úplnú potravinovú sebestačnosť. Danko pripomenul, že jeho strana bola často kritizovaná, že išla do vlády s Bélom Bugárom a jeho Mostom-Híd.

„Došlo k zmene farby tabúľ na južný územiach. Často sa hovorí, že majú väčšie písmo, ale ja hovorím, že je to len optický klam a na nič iné naši maďarskí partneri netlačili,“ vysvetľoval Danko. Pokračoval, že sú tu maďarské politické strany, ktoré hovoria o autonómii.

„Verejne vyhlasujem, že každý maďarský politik, ktorý bude hovoriť o autonómii na južnom území, je náš politický súper. Vážim si každého občana maďarskej národnosti na Slovensku, ale považujem za jeho povinnosť rešpektovať usporiadanie slovenský hraníc. To, čo požadujeme, je úcta k Slovenskej republike,“ vyhlásil. Z povolebnej spolupráce vylúčil Kotlebovcov, OĽaNO a SaS.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#volebný program #SNS #parlamentné voľby 2020 #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku