Harabinova Vlasť prišla o niekoľkých kandidátov na poslancov

Z volebného boja o kreslo poslanca v Národnej rade (NR) SR vypadlo ďalších päť kandidátov. Kandidatúry sa vzdali traja uchádzači zo strany Vlasť a jedného uchádzača z tejto kandidátky odvolali. Vyplýva to z informácií na webe ministerstva vnútra.

28.01.2020 14:20
vlasť Harabin Foto: ,
Jednotka na kandidátke strany Vlasť Štefan Harabin (uprostred) počas tlačovej besedy, na ktorej predstavili kandidátku do parlamentných volieb. Bratislava, 28. november 2019.
debata (40)

Kandidatúry sa vzdali Jozef Škultéty, Natália Balanová a Roman Hudok (všetci traja Vlasť). Jeden kandidát, Ivan Hriczko, bol z kandidátky Vlasť odvolaný.

O jedného kandidáta menej má aj koalícia Progresívne Slovensko (PS)/Spolu. Erik Radačovský odstúpil v reakcii na informácie o jeho rasistickej minulosti.

Pred časom sa kandidatúry vzdali aj Renáta Knezović a Alexander Koreň (obaja Slovenská liga), z kandidátky ĽSNS zároveň odvolali Mareka Beláka.

Aktuálne sa o mandát poslanca v NR SR uchádza 2 733 kandidátov. Počet kandidátov sa do volieb môže ešte zmeniť. Kandidáti sa môžu vzdať kandidatúry alebo môžu byť odvolaní najneskôr 48 hodín pred začatím sa volieb. Odstupovať teda môžu do 27. februára do 7.00 h.

Okrem jednotlivých kandidátov môže strana do 27. februára vziať späť aj celú svoju kandidátnu listinu. Vo voľbách kandiduje 25 politických subjektov, z toho 24 strán a hnutí a jedna koalícia.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

40 debata chyba
Viac na túto tému: #Štefan Harabin #parlamentné voľby 2020 #Vlasť