Maďarič neočakáva, že v Nitre vo voľbách VÚC vyhrá Uhrík

Podľa podpredsedu Smeru a ministra kultúry Mareka Maďariča má na základe interných prieskumov najväčšiu šancu stať sa predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja ich kandidát Milan Belica.

04.10.2017 14:21
debata

„Naše prieskumy ukazujú to, že najsilnejší kandidát je pán Belica a robíme maximum pre to, aby bol úspešný. Myslíme si, že je to ten kandidát, ktorého by mohli, ak to uznajú za vhodné, podporiť aj iné politické strany,“ povedal dnes Maďarič. Ako dodal, prieskumy môžu byť zradné, ale na základe týchto prieskumov by veľkú obavu z víťazstva kandidáta Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Milana Uhríka nemal.

Maďarič sa krátko vyjadril i ku kandidátom v Bratislavskom kraji. Zdôraznil, že je to síce otázka na krajského predsedu Smeru-SD Martina Glváča, ale podľa neho podpora kandidáta Mosta-Híd Daniela Krajcera neprichádza do úvahy, z podpory súčasného predsedu Pavla Freša by bol prekvapený a najbližšie k Smeru má asi bývalý bratislavský primátor Milan Ftáčnik.

Voľby do samosprávnych krajov sa konajú 4. novembra. Voľba nových županov bude jednokolová, ich mandát bude teraz na päť rokov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Marek Maďarič #voľby do VÚC #Milan Uhrík