Ftáčnika favorizuje za župana BSK aj prieskum Focusu

11.10.2017 10:55

Ak by sa voľby predsedu samosprávneho kraja konali na prelome septembra a októbra, v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) by zvíťazil bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik so ziskom 25,5 percenta.

Na druhom mieste by skončil starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý so ziskom 19 percent. Súčasný predseda BSK Pavol Frešo by skončil na treťom mieste so ziskom 16,4 percenta.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Ringier Axel Springer Slovakia robila agentúra FOCUS od 28. septembra do 6. októbra na vzorke 1 014 respondentov. Odpovedali na otázku: „Svoju kandidatúru na predsedu v Bratislavskom kraji ohlásilo 18 kandidátov. Ak by sa tieto voľby konali už tento víkend, ktorému z kandidátov na predsedu VÚC by ste dali svoj hlas?“ Výsledky prieskumu poskytol agentúre SITA Martin Slosiarik z Focusu.

Poslanec NR SR Juraj Droba (SaS) by dostal 14,1 percenta hlasov a publicista Daniel Krajcer 7,1 percenta hlasov. Starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva by získal 6,1 percenta hlasov, bratislavský mestský poslanec a predseda dopravnej komisie mesta Jozef Uhler by skončil so ziskom 4,1 percenta.

Predsedníčku Strany zelených Slovenska (SZS) Natáliu Hanulíkovú by volili dve percentá opýtaných ľudí, podnikateľ Martin Jakubec by mal 1,7 percenta a novinár Ľubomír Huďo by získal 1,3 percenta hlasov. Ostatní z 18 kandidátov by získali menej ako jedno percenta.

Podľa prieskumu 11,5 percenta opýtaných deklarovalo, že by určite nešli voliť, 26,6 percenta nevedelo, koho by teraz volili a 2,3 percenta odmietlo odpovedať na otázku. Rozhodnutých by teda bolo 59,6 percenta respondentov.

#voľby do VÚC 2017 #prieskum #BSK #Bratislavský samosprávny kraj #Bratislavská župa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk