Pellegrini vyjadril aj prekvapenie, niekde 'došlo k únave materiálu'

05.11.2017 13:43

Tento týždeň bude Smer-SD otvorene hovoriť o výsledkoch volieb do vyšších územných celkov. Povedal to v TA3 v relácií V politike podpredseda vlády za Smer-SD Peter Pellegrini s tým, že výsledky volieb treba zobrať s pokorou. „Nemôžeme teraz konštatovať, že Smer-SD dopadol zle. Pri niektorých krajoch som aj ja sklamaný, ale môže nám to dať impulz,“ uviedol.

Podľa neho strana zhodnotí, či a kde sú potrebné personálne zmeny alebo zmeny vo vedení politiky, či v krajských štruktúrach. „Máme pred sebou dosť času, aby sme ukázali, akým smerom sa vyvíja aj Smer. Očakávali sme lepší výsledok,“ povedal a dodal, že nie je zástancom rýchleho konania. Napriek tomu, že vládny Smer-SD obhájil miesta županov iba v dvoch krajoch, Pellegrini je presvedčený, že voľby vyvolali významný záujem občanov. Ocenil, že voliči v Banskobystrickom kraji zvolili za predsedu nie Mariana Kotlebu, ale Jána Luntera, ktorého podporovalo široké spektrum vládnych aj opozičných strán.

„Som rád, že dvaja naši kandidáti (Milan Belica v NTK a Jaroslav Baška v TSK) obhájili svoje pozície. čakal som od výsledkov viac, niektoré prehry ma veľmi prekvapili. prieskumy nenaznačovali problém napríklad v Košiciach, v Žiline,“ uviedol. Pellegrini si myslí, že strana má aj dostatok zvolených poslancov v krajských zastupiteľstvách.

Podľa neho v niektorých prípadoch „došlo už aj k únave materiálu“. AKo príklad uviedol dosluhujúceho predsedu Prešovského kraja Petra Chudíka, ktorý ako župan pôsobil 16 rokov. „Aj keď je úspešný politik a kraj sa posunul, prevládla chuť mať niečo nové,“ podotkol. V Žiline vníma potrebu výmeny Juraja Blanára za Eriku Jurinovú preto, že ľudia vnímajú dlhotrvajúcu zlú situáciu v doprave.

#voľby do VÚC 2017 #Peter Pellegrini
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Lotos by Ivana Štanclová

Kytica Lotos by Ivana Štanclová

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk