Bugár: Most-Híd musí posilniť regióny

07.11.2017 12:07

Premiér Robert Fico nebol z výsledku sobotňajších volieb do vyšších územných celkov (VÚC) nadšený, ale nebola to obrovská politická rana. Povedal to pred novinármi predseda vládnej strany Most-Híd Béla Bugár.

K výsledkom volieb z pohľadu Mosta-Híd povedal, že mnohí ľudia ich porovnávajú s SMK. „My sme vznikli pred siedmimi rokmi a ťažko sa nám dá nájsť v regiónoch ľudí, ktorí by vedeli preraziť,“ povedal s tým, že za kandidátov postavili mladých ľudí a majú v krajských zastupiteľstvách desať poslancov.

Predtým mali deväť. „Nestratili sme. SMK je 27 rokov na politickej scéne a my sme sedem rokov. Regióny musíme posilniť, lebo bez toho budeme najmä celoslovenská strana a my chceme byť aj regionálnou stranou,“ povedal Bugár.

K voľbám do VÚC poznamenal, že všade, kde vznikli koalície, tam kandidáti vyhrali. Podľa neho Kotlebovci dostali spolu vyše 450-tisíc hlasov voličov, a to značí, že vojna proti nim nie je vyhratá. „Je to naďalej hrozba. Preto naďalej musíme viesť boj proti extrémistom a fašistom,“ dodal.

V tejto súvislosti povedal, že rozhodnutie vstúpiť do vládnej koalície so Smerom-SD im hlasy v Bratislave zobralo, ale podľa neho treba hodnotiť, aká bola možnosť po parlamentných voľbách. „Keby vznikla iná koalícia, tak dnes už máme predčasné voľby,“ uviedol s tým, že v tejto vláde Most-Híd plní svoje body programového vyhlásenia vlády.

„Nevidíte ten rozdiel ako vládla druhá alebo prvá Ficova vláda? Je tu ten rozdiel,“ povedal a ako príklad uviedol zrušenie Mečiarových amnestií. „Je tu určitá atmosféra, ktorá nie je žičlivá tejto vláde, ale nie je tu iná alternatíva,“ uviedol.

#Béla Bugár #Most-Híd #poslanci #voľby do VÚC 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Lotos by Ivana Štanclová

Kytica Lotos by Ivana Štanclová

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk