Podľa KDH má slovenské zdravotníctvo choré prejavy

Súčasná vláda podľa KDH nezlepšila situáciu v slovenskom zdravotníctve. "Naše zdravotníctvo nie je zdravé. Má veľa chorých prejavov," vyhlásil na tlačovej besede predseda opozičnej strany Ján Figeľ. Poukázal na zhoršujúci sa zdravotný stav obyvateľstva, zvyšovanie spoluúčasti, zlý technický stav nemocníc, ako aj odchod zdravotníkov do zahraničia. Hnutie pritom podľa neho pozná odpovede na tieto problémy.

19.04.2010 12:38
Figeľ Foto:
Predseda KDH Ján Figeľ
debata (68)

Zásadným cieľom KDH do budúcnosti je zlepšiť zdravotný stav obyvateľstva na Slovensku. „Len zdravý človek môže generovať ekonomickú prosperitu,“ povedal podpredseda strany Ivan Uhliarik. KDH pritom plánuje zaviesť limit na spoluúčasť pre dôchodcov a zdravotne postihnutých na dve precentá ich mesačného príjmu a zvýšiť hodinovú mzdu pre pracovníkov na lekárskych službách prvej pomoci a ústavných pohotovostných službách.

Hnutie kritizovalo aj kroky ministerstva zdravotníctva za posledné štyri roky. Podľa podpredsedníčky KDH Márii Sabolovej rezort neurobil, čo sa týka legislatívy, žiadnu zásadnú pozitívnu zmenu. Negatívne vníma najmä tender na záchranky, zákaz zisku zdravotných poisťovní či stagnáciu v informatizácii zdravotníctva. Vyzdvihla zmenu postoja vlády k zlúčeniu Detského kardiocentra s Detskom fakultnou nemocnicou a jeho presun pod Národný ústav srdcovo-cievnych chorôb.

68 debata chyba