Fica prerábajú na monštrum

Slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi ktosi na bilbordoch prilepuje na tvár masku filmového vražedného monštra Hannibala Lectera. Strana Smer z poškodzovania podozrieva opozíciu.

22.04.2010 12:29
Fico, bilbord Foto:
Lídrovi Smeru Robertovi Ficovi prilepujú na bilbordoch na tvár masku Hannibala Lectera. Robertovi Kaliňákovi zas pribudol klaunovský nos.
debata (309)

„Ide o poškodzovanie bilboardov na takej profesionálnej úrovni, že nemôže ísť o normálnu ľudovú tvorivosť. Nečudovali by sme sa, keby za týmito útokmi stáli tí opoziční politici, ktorí sa tvária, že sú najslušnejší na svete,“ povedala denníku SME hovorkyňa strany Katarína Kližanová- Rýsová.

Hannibal Lecter Foto: allmoviephoto.com
Hannibal Lecter Hannibal Lecter

Bežnejšie sú totiž vypichnuté oči alebo rôzne „vylepšenia“ úst. Hoci sú poškodené plagáty čo najskôr opravené, ich fotografie sa rýchlo šíria na internete.

„K poškodeniu láka každý bilboard, na ktorom je ľudská tvár alebo človek,“ povedal Ladislav Kotrč z bilbordovej spoločnosti Arton. U politických strán je bežné prelepovanie alebo prepisovania hesiel. V prípade masky na premiérovej tvári nemusí ísť podľa Kotrča o veľkých profesionálov, stačí, keď si niekto zmeria tvár na plagáte a za chvíľu masku vyrobí v počítači.

Volebnej líderke SDKÚ Ivete Radičovej zas niekto zmenil volebné heslo „S ľuďmi a pre ľudí“ na „S potratom pre ľudí“. Hovorca SDKÚ Martin Maťko však vyhlásil, že ich strana sa s výrazným poškodzovaním plagátov ešte nestretla. „Bilbordy Smeru nás nezaujímajú, ani ich útoky,“ povedal.

Strany s prelepovaním plagátov počítajú a dajú si vždy vyrobiť asi o desať percent plagátov navyše. K poškodeniu prispieva aj počasie, napríklad silný dážď. Bilbordová spoločnosť ich následne prelepuje v rámci zmluvy.

309 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy