Sviatok práce na Liptove pripomínal predvolebnú kortešačku Smeru

Predvolebnú kortešačku vládneho Smeru pripomínali miestami oslavy Sviatku práce v Liptovskom Mikuláši.

01.05.2010 15:05
Fico Foto:
Premiér Fico v Banskej Bystrici na oslavách 1. mája.
debata (40)

Tínedžerky rozdali medzi ľudí desiatky straníckych tlačovín, vo vzduchu poletovali balóniky s logom najsilnejšieho politického zoskupenia v krajine a niektorí účastníci zhromaždenia s hrdosťou držali zástavu Smeru. Niekoľko dôchodkýň pripustilo, že na oslavy prišli len preto, aby si podali ruku s premiérom a predsedom Smeru Robertom Ficom.

Dobrú náladu rozdával šéf vládneho kabinetu na všetky strany. Vo svojom prejave okrem dôležitosti Sviatku práce s úsmevom vyzval zaľúbených Slovákov, aby nezabúdali na starý zvyk a pobozkali sa pod rozkvitnutou čerešňou. Júnové voľby do parlamentu spomenul len okrajovo. „Aspoň na chvíľu sa skúsme odpútať od zhonu pred voľbami a tešme sa, v akej krásnej krajine žijeme,“ poznamenal.

Sám mal však naponáhlo a v Liptovskom Mikuláši sa zdržal len niečo vyše hodiny. Okrem príhovoru si zaspieval Pieseň práce, porozprával sa so svojimi stúpencami, niektorým podal ruku. Na rozdiel od minulosti nepomáhal chlapom pri stavaní tradičného mája na námestí. Neprišiel ani na oslavy šiesteho výročia vstupu Slovenska do Európskej únie, ktoré nasledovali po pripomienke Sviatku práce. Chcel totiž ešte stihnúť prvomájové oslavy v Banskej Bystrici, Bánovciach nad Bebravou a Nitre.

„Škoda, že (Fico) nezostal dlhšie, ale asi má toho veľa. Ale aj tak sme radi, že prišiel medzi nás, pohovoril s nami, popodával ruky. Páči sa mi, že aj keď je tam, kde je, nie je namyslený,“ povedala šesťdesiatnička Eva Vozálová.

Jej kamarátka si všimla i premiérovo strnisko, ktoré mu vraj pristalo. Ako spomienka na prvomájové dopoludnie obom ženám zostal stranícky propagačný materiál, v ktorom im vysmiaty Fico prisľúbil istotu a stabilitu v ťažkých časoch hospodárskej krízy.

40 debata chyba