Fico: Som úplne vyrovnaný. Máme výsledok, o akom sa iným nesníva

Výsledok sobotňajších parlamentných volieb strany Smer je podľa premiéra a jej predsedu Roberta Fica zadosťučinením, o akom sa iným ani nesníva. Podľa neoficiálnych výsledkov získal Smer 34,79 percenta platných hlasov, na zostavenie vlády to však zrejme stačiť nebude.

13.06.2010 14:22
Sulík, Fico, Radičová, diskusia Foto:
Zľava šéf SaS Richard Sulík, predseda Smeru Robert Fico a líderka SDKÚ Iveta Radičová v televíznej diskusii TV Markíza.
debata (168)

„Možno, že teraz si myslíte, že plačeme a teraz sa všetci trasieme, že prídeme o vládne bavoráky a podobné veci, nie je to tak,“ povedal Fico. Za úspech považuje vzostup volebného zisku o šesť percent oproti voľbám v roku 2006. „Nech sa bude diať čokoľvek od tejto minúty, ja som absolútne spokojný a vyrovnaný človek, lebo si hovorím, že asi sme niečo urobili, keď máme takú obrovskú podporu slovenskej verejnosti,“ nazdáva sa Fico.

Ak prezident Ivan Gašparovič poverí zostavením kabinetu lídra Smeru, Fico túto možnosť využije. „Urobím veľmi rýchle kolečko a keď uvidím, že to nejde, dáme priestor pravici,“ poznamenal premiér s tým, že ficovci zbytočne zdržiavať nebudú. Ak sa im nepodarí získať do vlády partnerov, ustúpia do opozície. „Ale budeme sa tomu aj primerane správať,“ vyhlásil Fico.

Už teraz hovorí o kritike možných budúcich krokov novej garnitúry. Kritizuje možné poplatky za denné štúdium, zmenu zákonníka práce či medializovanej ambícii Richarda Sulík (SaS) dekriminalizovať marihuanu. „Áno, bude to veľmi dôsledná stredoľavá opozícia, ktorá bude v parlamente,“ sľubuje premiér. Počkať si chce na vývoj situácie. „Verte mi, aj my sme len z mäsa a kostí, všetkých nás bolia hlavy, všetci sme hrozne uťahaní, potrebujeme sa na to ešte vyspať a podľa toho sa rozhodneme,“ dodal Fico.

168 debata chyba